Véget ért a Major kvalifikációja -Major 4. nap

Két sötét ló suhant be a legjobb 16 közé.

Igen hosszú napon vagyunk túl, hiszen megismertük mind a kilenc továbbjutó csapatot, hét gárdától pedig elbúcsúztunk. Most péntekig szünet lesz, de összefoglaltuk nektek a tegnapi/ma éjjeli meccseket.

Liquid vs. Vega Squadron

Map: Mirage

A nap második meccsén az elképesztő formában játszó Vega Squadron találkozott az amerikai Liquiddel. A tét nem volt kevesebb, mint a továbbjutás és a nap befejezése a nyertes csapatnak. T-ben kezdett a vega és choppernek köszönhetően sorra nyerték a köröket. Egyszerűen zseniális, ahogy az orosz úriember játszik. A meccs még ezzel a kimagasló teljesítménnyel is szorosra sikerült, egy 6-9-es félidő után 14-16-ra nyertek, ezzel a legjobb 16 között találták magukat egy tiszteletreméltó 3-1-es eredménnyel.

Nézd meg ELEAGUE TV The Boston Major New Challengers | Live Action Resumes 10am ET című tartalmát a twitch.tv weboldalon

FaZe vs. Na’Vi

Map: Train

A nap legígéretesebb meccse lett az egyik legrövidebb, hiszen a FaZe valósággal átgázolt a Na’Vi-n. Sokat elmond a mérkőzésről, hogy Rain és Olof is top formában lőtt, míg az ukrán csapatnál az irányító, Zeus volt a top fragger. T-ben kezdve már megette a FaZe a Na’Vi-t, 12-3-ra zárták a félidőt. A második játékrészben is csak egy kört engedtek az ukránoknak, simán 16-4-re nyerték meg a meccset. Ezzel a FaZe is tovább ment.

Space Soldiers vs. mousesports

Map: Mirage

A nap másik érdekes meccse a törökök és a mouz összecsapása volt, ahol a győztes továbbjut, a vesztes pedig folytatja a napot. Mindkét csapat nagyon jól játszott és végül a félidőket is elosztották. Először a Space Soldiers nyert 10-5-re T-ben, majd a mousesports is. A ráadást jobban kezdte a mouz, STYKO clutcholt szépet, amivel meg is nyerték az első kört, de végül a törökök folytatták jobban a hosszabbítást. Olyannyira, hogy végül meg is nyerték 19-17-re.

AVANGAR vs. QB Fire

MAP: Train

A nap egyik legérdekesebb párosítása lett az AVANGAR-QB Fire, hiszen bármelyik csapat megy tovább, már mindenféleképpen meglepetés, hogy a Vega után még egy orosz vagy kazah csapat is befér a Major legendái és továbbjutói közé. Az első félidőt jobban kezdte a QB Fire és végül meg is nyerték a játékrészt CT-ben, 6-9-re. De, ami ezután jött az fergeteges CS volt. Nagyon simán zsinórban hét kört lehozva zárta a meccset rövidre a QB, így 16-6-al ütötték ki a kazah csapatot és mentek tovább. Az AVANGAR, így 2-3-al kiesett volna, de a napjuknak még nem volt vége, hiszen a kilencedik spotot is el kellett dönteni, de előtte még a Na’Vi próbált továbbjutni a Liquid ellen.

Na’Vi vs. Liquid

Map: Inferno

Már a meccs kezdeten látszott, hogy s1mple nagyon unja ezt az egészet és ő már tovább akar jutni, hiszen egészen elképesztő módon játszott: 21 kör alatt 31 killt szerzett és csak 10 alkalommal halt. Egy percig sem volt szoros a meccs, az első félidő 13-2 lett az ukránoknak, utána pedig mindkét csapat elhozott három kört, amivel véget is ért a meccs, a végeredmény 16-5. Ezután már csak a kilencedik spotról kellett dönteni a Renegeades, AVANGAR, Liquid trióból végül a döntő pályát a Liquid és a kazah gárda játszotta.

Liquid vs. AVANGAR

Map: Mirage

Le a kalappal az AVANGAR előtt, hiszen az ő továbbjutásukra senki sem számított, de a végén majdnem sikerült. Újabb hosszabbításos meccs lett ebből is, amit a Liquid könnyedén 4-0-ra húzott be, így 19-15-re végül ők mentek tovább a legjobb 16 közé, a nagyon szimpatikus kazah csapat pedig búcsúzott a versenytől.

A végtelen meccsek közepette frissítsük fel a memóriánkat, hogy végül ki az a 16 csapat, aki összecsap az egy millió dollárért és a Major győzelemmel járó presztízsért. Az első párosítások így néznek ki:

Nagyon kiélezett meccsek nem lesznek, de így is van min izgulnia jó pár rajongónak. A Vega Squadron egy nyerhető párosítást kapott, míg a QB Fire-nek a veterán VP-vel kell megküzdenie, hogy tovább folytassák a csodát.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!